Wiskosuplementacja – sposób na zdrowe stawy

Poradnia Reumatologiczna

 

Wiskosuplementacja – sposób na zdrowe stawy

Wiek, duża waga, urazy i wyczynowe uprawianie sportu prowadzą do nadmiernego obciążania stawów, przez co dochodzi do zaburzenia struktury chrząstki stawowej. Szacuje się, że zwyrodnienie stawów dotyka ponad 20% dorosłego społeczeństwa i obniża się średnia wieku osób dotkniętych tym problemem. Chorzy doświadczają bólu związanego z rozpoczęciem aktywności i ograniczenia ruchomości. Pojawia się także sztywność, obrzęk, wysięk i trzeszczenie.

Z pomocą przychodzi wiskosuplementacja przy użyciu kwasów hialuronowych, która powoduje wzrost lepkości i elastyczności płynu stawowego, poprawia właściwości mechaniczne stawu i usprawnia jego pracę.

Wiskosuplementacja wyróżnia się kilkoma zaletami:

  • iniekcje kwasów hialuronowych są bezbolesne,
  • pacjent nie wymaga hospitalizacji ani obserwacji,
  • pacjent nie ma ograniczonej mobilności,
  • poprawa widoczna jest już po kilku dniach.
Zalecenia po iniekcji kwasem hialuronowym

Zaleca się, by przez pierwsze 2 dni po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego unikać obciążającej aktywności fizycznej, takiej jak tenis czy jogging. Ponadto w ciągu tygodnia od podania może pojawić się ból, obrzęk, sztywność o lekkim lub umiarkowanym nasileniu.

Kwasy hialuronowe rekomendowane przez ortopedów JKmed

Kwas Hialuronowy 1% FlexiStav IN

Opis Produktu
FlexiStaw IN jest jałowym, apirogennym, przejrzystym, lepkosprężnym roztworem hialuronianu sodu, w strzykawce jednorazowego użytku. Posiada dużą masę cząsteczkową 2,5-3 Mda.

Zastosowanie
Rekomendowane 3 iniekcje (1 iniekcja raz na tydzień).

Cena
90 zł + koszt wizyty/iniekcji


Kwas Hialuronowy 1,5% Hyalubrix

Opis Produktu
Zastosowanie we wszystkich stawach, w przypadku konieczności podawania mniejszych objętościowo dawek (małe stawy).

Zastosowanie
Rekomendowane 3 iniekcje (1 iniekcja raz na tydzień).

Cena
150 zł + koszt wizyty/iniekcji


Kwas Hialuronowy 1,5% - HyalOne 60mg/4ml One Shot

Opis Produktu
Jest dedykowany dla pacjentów z rozpoznaną chorobą zwyrodnieniową stawu biodrowego lub kolanowego. Zapewnia szybki efekt działania terapii. 

Zastosowanie
One Shot – 1 iniekcja

Cena
359 zł + koszt wizyty/iniekcji


Kwas Hialuronowy 2% - StawON 60mg/3ml One Shot

Opis produktu

Produkt przeznaczony do jednorazowego użycia, ze wskazaniem dla aktywnych amatorów sportu (biegi, narciarstwo) u których występują problemy związane z początkowymi objawami ChZS (choroby zwyrodnienia stawów) oraz dla osób z widocznymi zmianami w wyniku ChZS, którym umożliwi dalszą rehabilitację. Produkt pochodzący z biofermentacji co powoduje mniejsze ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

Zastosowanie
One Shot – 1 iniekcja 

Cena
459 zł + koszt wizyty/iniekcji


Kwas Hialuronowy 3% - Biovisc Ortho Single 3ml (usieciowany One Shot)

Opis produktu

BIOVISC ORTHO SINGLE 90mg/3ml zawiera kwas hialuronowy o dużej masie cząsteczkowej pochodzenia biofermentacyjnego. Posiada usieciowaną strukturę, która zmienia jego właściwości reologiczne na bardziej lepkie oraz zmniejsza jego rozpuszczalność, dzięki czemu kwas hialuronowy cechuje się przedłużonym czasem działania oraz lepszą biokompatybilnością.  Polecany jest dla osób cierpiących na: chorobę zwyrodnieniową stawów, przeciążenia, urazy i kontuzje związane ze sportem, a także dla osób narażonych na mikrourazy.  Istnieje możliwość stosowania wyrobu medycznego w kilku stawach jednoczenie.

Zastosowanie
One Shot – 1 iniekcja

Cena promocyjna dla Pacjentów JKmed
500 zł (cena regularna 630 zł) + koszt wizyty/iniekcji

Posted in Prywatne.