Wiskosuplementacja – sposób na zdrowe stawy

Poradnia Reumatologiczna

 

Wiskosuplementacja – sposób na zdrowe stawy

Wiek, duża waga, urazy i wyczynowe uprawianie sportu prowadzą do nadmiernego obciążania stawów, przez co dochodzi do zaburzenia struktury chrząstki stawowej. Szacuje się, że zwyrodnienie stawów dotyka ponad 20% dorosłego społeczeństwa i obniża się średnia wieku osób dotkniętych tym problemem. Chorzy doświadczają bólu związanego z rozpoczęciem aktywności i ograniczenia ruchomości. Pojawia się także sztywność, obrzęk, wysięk i trzeszczenie.

Z pomocą przychodzi wiskosuplementacja przy użyciu kwasów hialuronowych, która powoduje wzrost lepkości i elastyczności płynu stawowego, poprawia właściwości mechaniczne stawu i usprawnia jego pracę.

Wiskosuplementacja wyróżnia się kilkoma zaletami:

  • iniekcje kwasów hialuronowych są bezbolesne,
  • pacjent nie wymaga hospitalizacji ani obserwacji,
  • pacjent nie ma ograniczonej mobilności,
  • poprawa widoczna jest już po kilku dniach.
Zalecenia po iniekcji kwasem hialuronowym

Zaleca się, by przez pierwsze 2 dni po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego unikać obciążającej aktywności fizycznej, takiej jak tenis czy jogging. Ponadto w ciągu tygodnia od podania może pojawić się ból, obrzęk, sztywność o lekkim lub umiarkowanym nasileniu.

Kwasy hialuronowe rekomendowane przez ortopedów JKmed

Kwas Hialuronowy 1% FlexiStav IN

Opis Produktu
FlexiStaw IN jest jałowym, apirogennym, przejrzystym, lepkosprężnym roztworem hialuronianu sodu, w strzykawce jednorazowego użytku. Posiada dużą masę cząsteczkową 2,5-3 Mda.

Zastosowanie
Rekomendowane 3 iniekcje (1 iniekcja raz na tydzień).

Cena
90 zł + koszt wizyty/iniekcji


Kwas Hialuronowy 1,5% Hyalubrix

Opis Produktu

Hiallubrix 2ml stosotwany jest do tzw. małych stawów bądź u pacjentów:

  • z umiarkowanym i wyraźnym uszkodzeniem chrząstki,
  • w leczeniu pooperacyjnym,
  • kwalifikujących się do endoprotezoplastyki stawu.

Jest to naturalny kwas hialuronowy. Zapewnia szybką ulgę w bólu. Przywraca wiskoelastyczność płynu maziowego i obniża tarcie w stawie.

Zastosowanie
Rekomendowane 3 iniekcje (1 iniekcja raz na tydzień).

Cena
90 zł (zamiast 150 zł) + koszt wizyty/iniekcji
Obowiązuje do wyczerpania zapasów.Kwas Hialuronowy 1,5% - HyalOne 60mg/4ml One Shot

Opis Produktu
Jest dedykowany dla pacjentów z rozpoznaną chorobą zwyrodnieniową stawu biodrowego lub kolanowego. Zapewnia szybki efekt działania terapii. 

Zastosowanie
One Shot – 1 iniekcja

Cena
359 zł + koszt wizyty/iniekcji


Kwas Hialuronowy 2% - StawON 60mg/3ml One Shot

Opis produktu

Produkt przeznaczony do jednorazowego użycia, ze wskazaniem dla aktywnych amatorów sportu (biegi, narciarstwo) u których występują problemy związane z początkowymi objawami ChZS (choroby zwyrodnienia stawów) oraz dla osób z widocznymi zmianami w wyniku ChZS, którym umożliwi dalszą rehabilitację. Produkt pochodzący z biofermentacji co powoduje mniejsze ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

Zastosowanie
One Shot – 1 iniekcja 

Cena
459 zł + koszt wizyty/iniekcjiViscoPlus® Gel 2,5%, 3 ml - One Shot

Opis produktu

Nowa formuła bezpiecznego leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów w zalecanej pojedynczej terapii iniekcji. Długotrwała skuteczność dzięki długotrwałej resorpcji oraz znacznie wyższy efekt amortyzacji i smarowania. ViscoPlus® to wysoko oczyszczony hialuronian sodu o bardzo niskim poziomie endotoksyn, co zmniejsza degradację hialuronianu przez wolne rodniki i enzymy. Dzięki wysokiej lepkości ~3 mln Dalton, znacznie wyższemu stężeniu, większej pojemności i nowej technologii, ViscoPlus® Gel znacząco poprawia jakość autogenicznej mazi stawowej.

Zastosowanie
One Shot – 1 iniekcja 

Cena
Dostępna w rejestracji + koszt wizyty/iniekcji

Posted in Prywatne.