Plastyka Płatka Ucha

Plastyka Płatka Ucha
Wskazania

Przerośnięte płatki uszu, rozerwanie płatka usznego, rozciągnięcie płatka kolczykiem lub inne defekty płatków uszu.

Przebieg zabiegu

Na 7 dni przed zabiegiem należy odstawić leki rozrzedzające krew i brać w tym czasie zastrzyki przeciwzakrzepowe (np. heparyn). Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na umiejętnym zszyciu uszkodzenia płatka ucha tak, aby odtworzyć porządany stan, np. sprzed przekłucia tkanek.

Zabieg trwa około 30 min. na jeden płatek ucha i 60 min. na dwa.

Po zabiegu

Efekt rekonstrukcji widoczny jest już bezpośrednio po zabiegu. Jeżeli pacjent w trakcie rekonwalescencji sumiennie stosuje się do zaleceń lekarza, dbając o pooperacyjną ranę w określony sposób, efekt powinien być coraz lepszy w miarę upływu czasu.

Jeżeli gojenie postępuje prawidłowo, po około 10-14 dniach po zabiegu, w ramach pierwszej wizyty kontrolnej, usuwane są szwy. Zdjęcie szwów jest bardzo szybkie i nie powinno boleć.

Po zdjęciu szwów zalecane jest stosowanie maści silikonowych takich jak Dermatix, Veraderm lub innych, przez okres od 3 do 6 tygodni. Kolejne kolczykowanie możliwe jest co najmniej po trzech, a najlepiej sześciu miesiącach. Początkowo blizny po zabiegu mogą być czerwone i bardziej widoczne, jednak w miarę upływu czasu skóra w tej okolicy blednie, ucho wygląda całkowicie normalnie. Pełny efekt kosmetyczny (normalnie wyglądające ucho, małe, blade, niewidoczne blizny) osiągnięty zostaje po około 4-6 miesiącach.

Chcesz uzyskać więcej informacji?
Napisz na rejestracja@jkmed.pl

Sprawdź także:

  • Poradnia proktologiczna
  • Rektoskopia
  • Poradnia Chirurgii Dziecięcej
  • Poradnia Chirurgiczna
  • Chirurgia Laserowa

rejestracja zylaki

Posted in doUslug, naDerma, naDziecieca, naLaser, naProkto, naRekto, Prywatne.