Wazektomia

Wazektomia

Tabletki antykoncepcyjne dla mężczyzn nie są dostępne na rynku, metodami antykoncepcji dla mężczyzn są prezerwatywy lub wazektomia.

Wazektomia - co to?

Wazektomia — mikrochirurgiczny zabieg urologiczny polegający na przerwaniu transportu plemników do ejakulatu. Celem mikrochirurgicznego zabiegu jest doprowadzenie do niepłodności, co ważne nie stanowi on inwazyjnej metody i charakteryzuje się niskim wskaźnikiem powikłań. Większość mężczyzn nie odczuwa silnego bólu i szybko dochodzi do zdrowia.

Zaletami tego zabiegu jest przede wszystkim wysoka skuteczność oraz większa kontrola nad świadomym planowaniem rodziny. Wazektomia nie wpływa na zmniejszenie odczuwania przyjemności ze stosunku – nadal dochodzi do orgazmu i wytrysku, niemniej jednak nasienie nie zawiera już plemników. Zabieg jest trudny do odwrócenia, dlatego dedykowany jest mężczyznom, którzy nie planują już potomstwa.

Warto zaznaczyć, że wazektomia nie powoduje zmian w gospodarce hormonalnej mężczyzny, nie wpływa też na pogorszenie życia seksualnego ani w żaden sposób nie odbija się na zdrowiu czy wyglądzie.

Wazektomię wykonuje lekarz urolog w JKmed - kliknij i sprawdź szczegóły.

rejestracja zylaki

Posted in Prywatne.