Leczenie żylaków i pajączków

Wejherowo, Rumia, Reda

Leczenie żylaków

Problem żylaków na nogach dotyczy dużej grupy pacjentów i stanowi dość przykry problem kosmetyczny. Są to rozszerzenia drobnych, powierzchownych naczyń krwionośnych, które świadczą o utrudnionym odpływie krwi z układu żylnego. Dzięki skleroterapii możemy zamykać naczynia na kończynach dolnych. Skleroterapia jest jedną z najbezpieczniejszych metod leczenia żylaków. Zabieg przeprowadzany jest w trybie ambulatoryjnym, przy użyciu bardzo cienkich igieł insulinowych , co powoduje, że jest niemal bezbolesny, nie wymaga podania znieczulenia a także nie uszkadza tkanek. Cała sesja trwa na ogół 20-30 minut.

Skleroterapia – krok po kroku

 

Krok 1
Wykonanie badania przepływu krwi w naczyniach (badanie USG Doppler) w celu wykluczenia niewydolności głębiej położonych żył i znalezienia tzw. „ miejsca przecieku”. USG Doppler’a wykonywane jest w przychodni JK med. Aktualny cennik badań USG dostępny jest poniżej:
Cennik badań USG -Kliknij tutaj!

Krok 2
Należy zapisać się na konsultację do wybranego chirurga i wziąć ze sobą wyniki badania USG Doppler – poniżej sylwetki lekarzy wykonujących zabiegi skleroterapii w JK med.

Krok 3
Zakupić wskazany przez lekarza wyrób uciskowy – profesjonalny pomiar nogi oraz zakup jest możliwy w wybranych sklepach medycznych.

Krok 4
Następuje zabieg. Zaraz po zabiegu wskazane jest założenie wyrobu uciskowego – najlepiej jeszcze w gabinecie oraz stosowanie się do zaleceń lekarza. Po wskazanym przez lekarza czasie należy zgłosić się na wizytę kontrolną.

leczenie-zylakow

Skleroterapia – jak to działa?

Skleroterapia może być wykonana płynem lub pianką obliterującą. Wybór środka obliterującego zależy od stopnia zaawansowania zmian skórnych. Preparaty te powodują zanikanie żyły od środka i prowadzą do jej zwłóknienia, a po pewnym czasie do zaniku z powodu braku ciśnienia krwi. Większe żylaki zwykle wymagają zastosowania formy pianki i większego stężenia środka. Drobne żylaki siatkowe i pajączki żylne mogą być leczone środkami w postaci płynnej. Uzyskanie satysfakcjonującego rezultatu wymaga niekiedy powtórzenia zabiegu. Kolejne nastrzykiwania na tej samej kończynie mogą być wykonane po ok. 7-14 dniach, ustalenie konkretnego terminu wymaga konsultacji z lekarzem.

Objawy żylaków kończyn dolnych.

Objawy, oprócz aspektów wizualnych, to:

 • dyskomfort, uczucie zmęczenia i rozpierania w chorej kończynie dolnej, tak zwane uczucie ciężkich nóg, które zazwyczaj nasila się z biegiem dnia,
 • drętwienie i dyskomfort odczuwane w nocy,
 • ból nóg, pieczenie w chorej nodze,
 • skurcze łydek,
 • sinice w okolicy żylaka kończyny dolnej,
 • obrzęki nóg i opuchlizna nóg, które umiejscawiają się po grzbietowej stronie stopy lub w okolicach kostek.
Konsekwencje nieleczenia żylaków.

Nieleczone żylaki mogą spowodować:

 • przewlekłe zapalenia skóry,
 • zakrzepowe zapalenie żylaków,
 • krwawienia,
 • owrzodzenia żylne goleni,
 • zator płucny (zator tętnicy płucnej).

Lekarze wykonujący zabieg:

rejestracja zylaki

Posted in inne, Prywatne.