Usunięcie brodawek i zmian skórnych

Usunięcie brodawek i zmian skórnych
Jak przebiega zabieg

Wycięcie zmian skórnych przeprowadza się w trybie ambulatoryjnym w chirurgicznym gabinecie zabiegowym i poza momentem podania leku miejscowo znieczulającego (poprzez ukłucie skóry igłą) jest ono całkowicie bezbolesne. Wycięty fragment tkanki wysyła się do weryfikacji mikroskopowej (badanie histopatologiczne), które ocenia naturę zmiany, a także doszczętność i marginesy wycięcia. Na powstałą ranę skórną zakłada się szwy i opatrunek. Zabieg rutynowo trwa około pół godziny i bezpośrednio po nim Pacjent wychodzi do domu.

Po zabiegu

Opatrunek powinien być zmieniany codziennie lub co drugi dzień, a po 7-10 dniach szwy skórne mogą być bezpiecznie usunięte. Zaleca się stosowanie preparatów natłuszczających przez dwa tygodnie, ochronę przeciwsłoneczną i ew. masaże powstałej blizny.

Chirurgiczne usuwanie brodawek

Chirurg wycina grudki skórne, pamiętając o marginesie bezpieczeństwa, co eliminuje zagrożenie pojawienia się choroby nowotworowej. Wycięty fragment skóry poddaje się badaniu histopatologicznemu, co daje pewność, że życie pacjenta nie jest zagrożone. Zabieg może pozostawić małe blizny.

rejestracja zylaki

Posted in inne.