USG bioderek

USG bioderek

Wszystkich świeżo upieczonych rodziców zapraszamy na badania profilaktyczne ich pociech pod kątem dysplazji stawu biodrowego. Jest to najczęstsza wada wrodzona u człowieka i zaleca się badania profilaktyczne u wszystkich niemowląt.

 
Badanie ultrasonograficzne stawów pokazuje precyzyjnie nawet najmniejszą nieprawidłowość w budowie biodra u noworodków, ale pod warunkiem, że to dynamiczne badanie przeprowadza lekarz.
 
Jest to badanie nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne.
 
Ze względu na plastyczność biodra i jego intensywną przebudowę wraz ze wzrostem dziecka nie ma i nie będzie takiego jednorazowego badania, które oceniałoby jednoznacznie prawidłowość rozwoju bioder. Dzięki wczesnej diagnozie unikamy leczenia szpitalnego, znieczulenia, wyciągów, manipulacji stawem i związanego z tym ryzyka uszkodzenia stawu.

 

Wystarczy poprosić pediatrę lub lekarza, który opiekuje się dzieckiem o skierowanie na badania profilaktyczne dysplazji stawu biodrowego oraz zarejestrować się osobiście lub pod numerem telefonu 58 572 55 00 (można zarejestrować się wcześniej, aby wizyta przypadała na odpowiedni wiek dziecka).

Posted in inne.